Recykling zużytego sprzętu

Recykling zużytego sprzętu

Recykling zużytego sprzętu

Sklep goredo.pl jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych od nabywców nowego sprzętu. Obowiązek dotyczy przyjęcia zużytego sprzętu w ilości nie większej niż ilość zakupionego przez klienta nowego sprzętu, a na dodatek wyłącznie zużytego sprzętu tego samego rodzaju, co sprzęt nowy (podstawa prawna: USTAWA z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym art. 37 i art.42).

W przypadku zakupu na odległość nowy towar dostarcza firma kurierska i nie jest zobowiązana do odbioru zużytego sprzętu.
W przypadku kiedy Kupujący chce skorzystać z odbioru starego sprzętu należy:
a) jeśli klient chce skorzystać z odbioru sprzętu przez firmę kurierską zobowiązany jest do należytego zabezpieczenia go na czas transportu (umieszczenie na palecie, zabezpieczenie niebezpiecznych krawędzi itp.), w takim przypadku koszt odbioru sprzętu pokrywa kupujący,
b) jeżeli klient życzy sobie, aby sprzęt został odebrany ze wskazanego przez niego miejsca można zgłosić taką chęć w ramach projektu DECYDUJESZ.pl Zgłosić odbiór elektrośmieci przez wypełnienie formularza internetowego.

Informacja o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium